HISTORIE

HISTORIE

Gorilla Crash rozehrála Špinavou hru

Jindřichohradecká rocková Gorilla Crash se dala dohromady na podzim 2015. Jejím zakladatelem a frontmanem je zpěvák Michal "Majkl" Chramosta, který téhož roku opustil formaci Tlustá Berta, s níž do té doby osmnáct let zpíval. Gorilla Crash je kapela se silným zvukem a s potenciálem v českých textech a melodických kytarových i zpívaných linkách. Na podzim 2016 vyšlo debutové album Evoluce, na němž si v jedné z jedenácti skladeb (Živel a Ďábel) zazpíval i bývalý frontman skupiny Walda Gang (dříve Harlej) Vláďa Šafránek. V lednu následujícího roku přichází Gorilla Crash s oficiálním videoklipem k úvodní skladbě alba. Klip Evoluce natočili Maťo Mišík (syn legendárního Vladimíra Mišíka) a jeho kolega Jakub Dušek. Na YouTube lze shlédnout i videoklipy ke skladbám Těžký boty, Dveře, Není vo co stát, Střelec a Býk a záznamy z živých vystoupení.

Koncertovat začala Gorilla Crash v dubnu 2017 a od té doby už vystoupila na řadě festivalů. V roce 2018 se kapela představila i na festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích.

Během dvou "covidových" let skupina pracovala na materiálu pro druhé studiové album. V srpnu 2022 vydává Gorilla Crash cédéčko s názvem Špinavá hra. Na přelomu listopadu a prosince 2022, spatří světlo světa i verze vinylová.

"Při tvorbě alba jsme byli částečně ovlivněni dvěma lety nesvobody a některé skladby proto mohou působit tak trochu jako protestsongy," říká Michal Chramosta a pokračuje: "Někdo možná namítne, že hudba má být apolitická, já si to však nemyslím. Hudba je sice často volnočasová záležitost, ale nezřídka bývá i prostředkem k vyslovení názoru na dění ve společnosti, tak to prostě je. Deska Špinavá hra byla nahrána po personální změně v sestavě Richard Jiránek - bicí, Václav Vrchota - basová kytara, Zdeněk Dvořák - kytara a já - zpěv. Jako host si na desce zahrál také Radek Kroc, kytarista Feratu a Kreysonu, nyní Kreysonu Memorial. Album obsahuje dvanáct skladeb a vychází v podobě nádherného digipacku včetně sešitu s texty. Opět bylo vsazeno na melodiku a rockovou tvrdost a věříme, že se fanouškům bude výsledek líbit. Nyní se připravuje videoklip a ve výrobě jsou tematická pánská i dámská trička a mikiny."

Nové cédéčko, trika, mikiny, CD Evoluce, silikonové náramky, placky, půllitry, nášivky atd., včetně informací, získají zájemci na webu skupiny - www.gorillacrash.cz